Donderdag 6 augustus jl. waren wij uitgenodigd door de Buitenschoolse Opvang (BSO) te 's-Gravendeel om een voorlichting te geven. Even voor tienen zette onze chauffeur Arie de ambulance neer op een schaduwrijke parkeerplaats achter de obs De Schelf. De temperatuur was inmiddels opgelopen tot 27 graden en de hemel was strakblauw, voorbode van een hele warme zomerdag.
De leidster van de BSO, juf Chantal, had ons al aan zien komen en kwam ons over het schoolplein tegemoet. Waar anders een kleine 300 kinderen leren, spelen en lawaai maken, heerste nu een absolute rust. We liepen achter Chantal aan door lege gangen met lege kapstokken en langs lege lokalen. Uiteindelijk belandden we (Arie,Gonnie en ondergetekende) in het lokaal dat door de BSO gebruikt werd. In een kring zaten een negental jongens en meisjes in de leeftijd van 4 tot 8 jaar. Ze zaten in spanning te wachten wat er komen zou. We begonnen met een voorstelrondje, eerst wij en toen de kinderen. Na het voorstelrondje kwam het kringgesprek al gauw op wie er huisdieren had en wat voor en wie wist wat de Dierenambulance voor werk deed. De kinderen vertelden en vroegen honderduit, maar hielden ondertussen wel nauwlettend de vervoersbox in de gaten die bij mij op schoot stond.
Ik vertelde dat een van de werkzaamheden ook het ophalen van moederloze kittens is. Ik legde uit dat grotere kittens en katten die geen baasje hebben, meestal naar het asiel gebracht worden. Echter als kittens te jong en te klein zijn, dat ze dan bij particulieren worden ondergebracht. Vervolgens deed ik de vervoersbox open en haalde mijn twaalf weken oude kittens eruit. Ik legde uit dat ook deze twee kittens door de Dierenambulance waren opgehaald en dat ze toen nog maar 2 weken oud waren toen ik ze opving. Het voordeel van kittens die met de fles zijn grootgebracht is, dat ze aan mensen handen en bij mij ook aan kinderhanden gewend zijn, dus alle kinderen konden ze moeiteloos aanhalen. Toen alle kinderen de kittens geknuffeld hadden, zijn we naar buiten gegaan, alwaar Gonnie nog een hele uitleg over de ambulance zelf gegeven heeft. De chipreader werd uitgelegd, de zwanenzak werd getoond en alle netten en vangstokken. De kinderen konden nu met eigen ogen zien hoe een Dierenambulance er van binnen uitziet.
Rond 11.30 uur zijn wij weggegaan i.v.m. een melding, uitgezwaaid door de 9 kinderen en de leiding. Het was voor alle partijen een heerlijke ochtend.
Nel


